O firmie

Spółka ORW-ELS  powstała w 1995r. na bazie prac badawczych prowadzonych w ośrodkach naukowych Politechniki Wrocławskiej oraz Wyższej Szkoły Fizyki i Chemii Przemysłowej w Paryżu ESPCI. Naszą działalność zapoczątkowała współpraca z francuskim przemysłem lotniczym  w zakresie ochrony odgromowej i przeciwpożarowej. Obecnie nasze produkty zabezpieczają hangary na podparyskich lotniskach AIR FRANCE Charles de Gaulle i Orly.

ORW- ELS Sp. z o.o. zajmuje się przede wszystkim produkcją a także projektowaniem, wykonywaniem i konserwacją systemów ochrony odgromowej z zastosowaniem piorunochronów z wczesną emisją lidera GROMOSTAR, systemów ochrony przeciwpożarowej oraz oświetlenia ulicznego LED.

Z tego zakresu oferujemy Państwu szeroki asortyment produktów, których jakość potwierdzona jest certyfikatami oraz raportami z badań przeprowadzonymi przez niezależne instytuty badawcze. Jako jedyna polska firma posiadamy w zakresie ochrony odgromowej certyfikat Qualifoudre INERIS Francuskiego Instytutu Ryzyka Przemysłowego i Ochrony Środowiska. Nasze produkty spełniają wymagania norm polskich i europejskich oraz krajowych norm państw Unii Europejskiej. Procesy działalności firmy podlegają rygorystycznej kontroli zgodności z wymaganiami normy ISO 9001 i wytycznymi Qualifoudre INERIS.

Oryginalne rozwiązania techniczne zastosowane w produktach firmy zostały objęte ochroną patentową. Na bazie współpracy z ośrodkami naukowo-badawczymi w kraju oraz we Francji powstają nowe produkty, którym często towarzyszą polskie i zagraniczne publikacje naukowe.

ORW-ELS wykonuje instalacje odgromowe na terenie całej Polski i za granicą. Przeprowadzamy przeglądy techniczne, wykonujemy projekty techniczne oraz analizy ryzyka zagrożeń piorunowych. Dysponujemy wykwalifikowaną kadrą techniczną, której atutem jest bogate doświadczenie i pełen profesjonalizm. Służymy doradztwem technicznym oraz pomocą w doborze produktów i kompleksowym zabezpieczeniu każdego obiektu budowlanego lub terenu odkrytego.

W zakresie ochrony przeciwpożarowej jako producent systemu sygnalizacji pożaru MEDIANA jesteśmy jednostką w pełni kompetentną do wykonywania instalacji i konserwacji produkowanych przez nas urządzeń. Przeprowadzamy także instalacje, konserwacje i serwis systemów innych producentów: przeciwpożarowych, systemów oddymiania, kontroli dostępu, antywłamaniowych i monitoringu.

Do naszej oferty wprowadziliśmy lampy oświetlenia ulicznego LED. Produkowane przez ORW-ELS lampy LED-OR są zbudowane z trwałych materiałów
i wykazują się dużą odpornością na warunki zewnętrzne. Zastosowanie naszych lamp zmniejsza koszty eksploatacji dzięki niskiemu zużyciu energii, wysokiej wydajności
i długiej żywotności.

Współpraca z wieloma partnerami w kraju i zagranica pozwoliła nam rozwinąć eksport na rynki Francji, Chin, Tajwanu, Wietnamu, Iranu, Rosji, Ukrainy, Rumuni, Czech, Słowacji.

Gwarantujemy fachową obsługę, szybką dostawę i atrakcyjne ceny. Zapraszamy do współpracy hurtownie, instalatorów oraz klientów indywidualnych.